Pyreneje30.8.-10.9.2007
1. den: Odjezd kolem poledne z Brna přes Prahu do Francie.
2. den: Příjezd do turisticky atraktivního Chamonix v Savojských Alpách. Výlet po okolí s výhledy na okolní čtyřtisícové vrcholy a Mont Blanc (4807 m).
Možnost využití lanovky (asi 1400 Kč) na Aiguille du Midi (3842 m) - nejoblíbenější výchozí bod pro túry na Mont Blanc. Procházka po Chamonix,
noční přejezd do Španělska.
3. den: Příjezd do městečka Bujaruelo, kde začne náš trek po Pyrenejích. Ranní odchod z parkoviště do 2273m vysokého sedla Bujaruelo a odtud dál
na francouzskou chatu Rolland Sarradets. Dále přes impozantní skalní bránu Brecha de Rolando prokličkujeme mezi téměř třítisícovými vrcholy s
charakteristickými tvary, které poznamenalo zdejší odtávání ledovců. K večeru dojdeme na chatu Góriz. Náročnější varianta: Od skalní brány doprava
výstup na vrchol třítisícovku Tailon (3144 m). Návrat stejnou trasou a pokračovat na chatu Góriz. Nocleh je možný na chatě Góriz nebo na tábořišti.
4. den: Brzy ráno nalehko vyjdeme a vystoupíme na nejvyšší horu NP Ordesa - Monte Perdido (3355 m). Výstup je z části veden po sněhových polích. Mačky
nejsou na tento výstup za normálních podmínek nutné, naopak mohou být přítěží. Po poledni se vrátíme na výchozí místo k chatě Góriz, kde nabereme síly na další den. Ti,
které Monte Perdido dostatečně neunaví si mohou navíc udělat výlet ke kaňonu Anisclo. Nocleh je opět na chatě Goritz nebo na tábořišti.
5. den: Putování po GR 11 do údolí Pineta. Tento den sestoupíme mnoho výškových metrů až nad městečko Bielsa. Setkáme se zde s naším busem, kde budeme moci doplnit
zásoby. Všichni přespíme v kempu ve vlastních stanech.
6. den: NP Possets y Maladeta: budeme pokračovat dál okolo horského jezera Ordiceto, po značené cestě GR 11 až na chatu Biadós případně na camp site 0,5 km před chatou.
7. den: Z chaty Biados po GR 11 pohodová tůra k chatě Estos. Náročnější varianta: výstup na vrchol P. Podseta (3373 m), sestup ledovcovým údolím k chatě Estos. Nocleh na
chatě Estos nebo na tábořišti.
8. den: Sestup do kempu k přehradě nad městečkem Benasque, odpočinek.
9. den: Vyvrcholení celého výletu, kdy se nalehko necháme místním autobusem vyvést pod chatu Renclusa a okolo chaty vystoupíme na nejvyšší vrchol Pyrenejí - Pico de
Aneto (3404 m). Abychom se vyhnuli ostrému letnímu slunci, vyjdeme už brzy ráno. Odpoledne se vrátíme zpět do kempu. Večerní prohlídka městečka.
10. den: Dopoledne odjezd do Andorry krátký rozchod na prohlídku a nakupování. Tento den nám případně poslouží jako rezerva. Pokud se program v horách prodlouží,
návštěva Andorry odpadá. Noční přejezd do Monaka.
11. den: Prohlídka města, koupání ve vodách Středozemního moře. Večerní odjezd
12 den: Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.
A tady jsou nějaký panoramata
a dále deníček od Petra Brinčeka a fotky od Petra Matuchy
zájezdík jsme absolvovali s CK Alpina (www.alpina.cz)
|
|